احتمال روند صعودی قیمت جهانی فولاد

روند جهانی قیمت فولاد

به گزارش پایگاه خبری فولاد ایران: انجمن جهانی فولاد اعلام کرد اگر رئیس جمهور ایالات متحده لایحه زیرساختی 1 تریلیون دلاری را تصویب کند، قیمت فولاد می تواند روند صعودی داشته باشد.

قیمت جهانی فولاد

گفته می شود قیمت فولاد آمریکا از اکتبر شروع به تثبیت کرده است، اما قیمت ها در نیمه دوم با کاهش قیمت ‌های اروپایی و آسیایی کاهش می‌یابد. قیمت جهانی فولاد از ابتدای سال میلادی تاکنون به طور متوسط 959 دلار در هر تن بوده است، در حالی که این قیمت میانگین برای هر تن فولاد 582 دلار در سال 2020 بوده است.

روند جهانی قیمت فولاد

روز سه‌شنبه 23 نوامبر، شاخص فولاد آمریکا با 20.35 درصد افزایش نسبت به ابتدای سال، به 1555.19 رسید. طی سه ماه گذشته، شاخص 13.11 درصد کاهش داشته است.

اما در چین، قیمت فولاد به 4337 یوان (678.81 دلار) در هر تن رسیده است که پایین ‌ترین قیمت از فوریه سال گذشته و حدود 25 درصد کمتر از رکورد بالای 5975 یوان (935.19 دلار) در 21 می امسال است. بر اساس داده‌های انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد چین برای چهارمین ماه متوالی در ماه اکتبر 23.3 درصد کاهش یافت که شدیدترین کاهش در سال جاری است. این تولید تحت تأثير بحران انرژی است که چین به دلیل قیمت بالای زغال سنگ و شرایط آب و هوایی در برخی مناطق متحمل شده است.

به کزارش سایت بیزینس لاین، آژانس رتبه بندی فیتچ گفت که مداخله دولت شی جین پینگ در بخش زغال سنگ بحران انرژی در چین را کاهش داده است و انتظار می‌رود که تولید فولاد از کاهش شدیدی که تا اکتبر شاهد بودیم دوباره بهبود یابد. این آژانس اظهار کرد تولید فولاد در اروپا به دلیل  مشکلات مالی کارخانه ها و یا به دلیل به دنبال تنگناهای حمل و نقل، مختل شده است،

اما این آژانس گفت که عرضه احتمالاً به زودی بازسازی خواهد شد و واردات نیز به تثبیت قیمت فولاد در سال آینده در ایالات متحده کمک خواهد کرد. این آژانس رتبه بندی گفت که انتظار دارد تقاضای فولاد اروپا پس از سقوط در سال 2020 به دلیل همه گیری کووید، احیا شود. دیدگاه‌های انجمن جهانی فولاد نیز مشابه است، زیرا علیرغم افزایش آلودگی به کووید، روند بهبود در اتحادیه اروپا در حال افزایش است.

بخوانید   رکورد زدن فولاد مبارکه در تولید ورق روغنی (سرد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *