ثبت جایگاه دهم ایران در تولید فولاد خام

تولید فولاد خام

انجمن جهانی فولاد گزارش داد: جمهوری اسلامی ایران در ۱۰ ماهه سال ۲۰۲۱ میلادی با تولید ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام همچنان در جایگاه دهم جهانی برترین تولیدکنندگان این محصول قرار دارد.

به نقل از خبر گذاری ایرنا از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو):

فولادسازان جهان از ابتدای ژانویه (۱۲ دی‌ماه ۹۹) تا پایان اکتبر ۲۰۲۱ میلادی (۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰) ، یک میلیارد و ۶۰۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که حاکی از رشد ۵.۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

همچنین ۶۴ کشور فولادساز جهان در ماه اکتبر ۲۰۲۱ میلادی (۹ مهرماه تا ۹ آبان‌ماه ۱۴۰۰)، ۱۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۰.۶ درصدی را نشان می‌دهد.

در مدت یاد شده، ایران در مجموع ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته میلادی ۵.۷ درصد کاهش یافته است.

در اکتبر سال ۲۰۲۱ میلادی نسبت به سال قبل نیز با کاهش ۱۵/۳ درصدی در تولید فولاد خام به ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تن رسید.

از ابتدای ژانویه تا پایان اکتبر ۲۰۲۱ میلادی، چین با تولید ۸۷۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تن فولاد خام(افت هفت دهم درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۲۰ میلادی) بیشترین میزان تولید جهان را به خود اختصاص داد و در رتبه اول ایستاد.

پس از آن، هند با تولید ۹۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تن، ژاپن با ۸۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تن، آمریکا با ۷۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن و روسیه با ۶۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تن فولاد خام، بیشترین میزان تولید این محصول را در ۱۰ ماهه سال ۲۰۲۱ میلادی داشتند و به ترتیب در رتبه‌های دوم تا پنجم ایستادند.

بخوانید   افزایش قابل توجه صادرات فولاد در عین کاهش تولید آن| آریا استیل

همچنین کره‌جنوبی با تولید ۵۸ میلیون و۷۰۰ هزار تن فولاد خام، آلمان باتولید ۳۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن، ترکیه با تولید ۳۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن، برزیل با تولید ۳۰ میلیون و ۳۰۰هزار تن و ایران با تولید ۲۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن در رتبه های ششم تا دهم جهان جای گرفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *