ورق استیل 310; کاربردها و ویژگی

ورق استیل 310 با توجه به ویژگی ها و استانداردهایی که دارد امروزه در بازار مورد استفاده قرار گرفته و بسیاری از شرکت های صنعتی از این محصول استفاده می کنند. در ادامه در مورد خواص و ویژگی های ورق استیل 310 و همینطور انواع و کاربردهای این ورق استیل صحبت خواهیم نمود. 

اگر نیاز به مشاوره خرید دارید تیم مجرب و تخصصی ما همواره پاسخگو شما خواهند بود.

ورق استیل 304 چیست

یکی از انواع ورق فولاد ضد زنگ در بین انواع مختلف آن مانند ورق استیل 304، 316 و… که بسیار مورد توجه قرار گرفته است را می توان ورق استیل 310 دانست که در صنایع بسیاری مورد توجه قرار گرفته است و از آن استفاده می شود. در واقع می توان گفت که این محصول با درصد بالای کروم در بازار عرضه می شود و همین امر باعث شده است تا این نمونه از ورق استیل مقاومت بسیار بالایی از خود در برابر زنگ زدن و اکسید شدن نشان بدهد. میزان کروم مورد استفاده در تولید این محصول برابر با 18 درصد بوده و از این روی می توانیم تحمل دما تا 900 درجه سانتی گراد را در این محصول داشته باشیم. همچنین باید در نظر داشته باشیم که ضخامت این نمونه ورق استیل مابین 0.3 الی 100 میلی متر خواهد بود تا صنایع مختلف بتوانند از آن بیشترین کاربرد را انتظار داشته باشند. 

شکل پذیری خوب را می توان از دیگر دلایلی دانست که باعث شده است استنلس استیل 310 آستنیتی امروزه در بازار کاربرد بسیار زیادی داشته باشد و در دمای بالا نیز بتوانیم از آن استفاده داشته باشیم. در صورتی که می خواهید در مورد این محصول و ویژگی هایی که دارد بیشتر بدانید و همچنین با ورق استیل نسوز 310s بیشتر آشنا شوید، در ادامه این مقاله ما را همراهی کنید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

ورق استیل 310

با ورق استیل نسوز 310s بیشتر آشنا شوید

این نمونه از ورق استیل 310 با میزان کربن کمتری در بازار عرضه می شود و مقاومت بالایی به اکسیداسیون در دمای بالا دارد و از این روی در بازار به عنوان ورق استیل نسوز شناخته می شود. بر اساس ورق ها و ضخامت هایی که از این نمونه ورق استیل 310 تولید شده و در بازار عرضه می شود، می توانیم کاربردهای بالایی را انتظار داشته باشیم و در مدل های مختلفی تولید می شود. در تولید این نمونه از ورق استیل از روش نورد استفاده شده و در مدل های ساده کربنی و یا ضد زنگ تولید می شود. همچنین اگر بخواهیم ورق استیل نسوز 310s را دسته بندی کنیم، باید بگوییم که این محصول در دسته بندی های گرم و سرد در بازار عرضه می شود.

ویژگی های ورق استیل 310 نسوز گرم : این محصول در واقع قبل از آن انجام می شود که تختال های فولاد گرم شود و همچنین نورد در آن ها انجام می شود. این مسئله باعث می شود تا این نمونه از ورق استیل 310 بتواند کارایی های خاص خود را داشته باشد.

ویژگی های ورق استیل 310 نسوز سرد : در این روش از تولید نورد در دمای کم انجام می شود و از روانکار ها برای انجام کار کمک گرفته می شود. محصولاتی که با استفاده از این شیوه تولید می شوند معمولا دارای ضخامت کمتری بوده و از لحاظ ساختاری با مدل تولید شده به صورت گرم دارای تفاوت هایی می باشند.

بیشتر بخوانید: ورق استیل 321

با ویژگی های ورق استیل 310 بیشتر آشنا شوید

در نظر داشته باشید که استیل 310 با توجه به انواع مختلفی که در بازار عرضه می شود، با مشخصات فنی متفاوتی در دسترس خواهد بود. در ابتدا باید بدانید که میزان کربنی که در این محصول وجود دارد برابر با 25 صدم درصد بوده و میزان کروم آن نیز برابر با 24 الی 26 درصد می باشد. نیکل به کار برده شده در ورق استیل 310 نیز برابر با 19 الی 22 درصد می باشد تا بتواند مقاومت بسیار بالایی از خود در برابر خوردگی نشان دهد. این سری از ورق استیل با کارایی بالایی در بازار عرضه می شود و یکی از مهم ترین ویژگی های این محصول را می توان قابلیت جوشکاری آن دانست. در کنار این مسئله می توان گفت که قابلیت عملیات حرارتی مابین 550 الی 800 درجه سانتی گراد برای این محصول وجود دارد و شما می توانید با خیال راحت از این کالا بیشترین استفاده را داشته باشید. در ادامه با شما همراه خواهیم بود تا بیشترین کاربردی که می توانیم از ورق استیل 310 انتظار داشته باشیم را با شما در میان بگذاریم.

کاربردهای ورق استیل 310

یکی از مهم ترین مسائلی که در این مقاله به آن می پردازیم، کاربردهایی است که برای ورق استیل 310 می توانیم انتظار داشته باشیم. در واقع ممکن است در مواردی بین ورق استیل 316 و 310 تشابهاتی در کاربرد باشد، ولی در ادامه به کاربردهای تخصصی ورق استیل 310 می پردازیم. در واقع باید گفت که این محصول به عنوان یک ورق فولاد ضد زنگ شناخته می شود که در تولید انواع لوله های تاسیساتی مورد استفاده قرار می گیرد و از آن می توانیم در مبدل های حرارتی نیز استفاده داشته باشیم. در کنار این مسئله استفاده از آن در دیگ بخار، موتور جت و هواپیما، توربین های گازی، الکترود و فیلر، تجهیزاتی که در ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرند و انواع کوره ها استفاده داشته باشیم. با توجه به تمامی این مسائل می توان گفت که در صنایع بسیار زیادی می توانیم از ورق استیل 310 استفاده کنیم و هر صنعت با توجه به نیازهایی که دارد می تواند از این نمونه ورق استیل در تولید محصولات خود استفاده داشته باشد.

شاید برایتان جالب باشد: لوله استیل

کاربردهای ورق استیل 310

جدول قیمت ورق استیل 310